Whether it's your first Bonnaroo or you’re a music festival veteran, we welcome you to Inforoo.
Here you'll find info about artists, rumors, camping tips, and the infamous Roo Clues. Have a look around then create an account and join in the fun. See you at Bonnaroo!!
Maybe my browser is acting wacky, but I'm literally having to click the name of the artist, which then loads the artist's page, then I click "add artist" rather than adding the timeslot (some artists play multiple shows throughout the weekend), then I have to scroll down and go back to my schedule, which then auto-loads thursday's schedule, then I must go back to the day I'm scheduling and do it all over again. This is atrocious. Hopefully it's just my browser.
The way it should be is you simply click the box which makes it change color (show added). Click, click, click, click and your entire day is scheduled in 15 seconds.
It must be your browser. I'm just hovering over the time slot and then a pop-up shows up with the option to add that artist. Quick and easy.
Mine is messed up too, and I'm using Firefox... just tried Safari too and I still have the same problem.
Thursday ------------ Dirty Guv'nahs 4:00 - 5:00 Dale Earnhardt Jr. Jr. 7:15 - 8:15 White Denim 8:45 - 9:45 Phantogram 10:15 - 11:15 Big Gigantic 11:30 - 12:45 Cherub 1:00 - 2:00 Trapped in the Closet Sing Along 2:15 - 4:15
Friday ------------ Recover from Thursday Feist 6:15 - 7:45 St Vincent 7:45 - 9:00 Radiohead 10:00 - 12:00 Black Star 12:30 - 1:30 Flying Lotus 2:00 - 3:30
Saturday ------------ Pelican 12:15 - 1:15 Blind Pilot 2:00 - 3:15 Battles 3:30 - 4:45 SBTRKT 5:15 - 6:30 Mogwai 7:00 - 8:30 Dispatch 8:30 - 10:00 We Are Augustines 10:40 - 11:30 Art vs. Science 12:00 - 12:50 End of Superjam? 12:45 - 2:00 GZA 2:30 - 4:00
Sunday ---------------- Delta Spirit 12:30 - 1:15 Black Lips 1:45 - 2:30 City and Colour 3:00 - 4:00 The Joy Formidable 5:00 - 6:15 The Civil Wars 6:15 - 7:45
I'm not sure when I'm going to eat or rest Saturday.
FRIDAY - Steven Bernstein (Other) 12-1:30. Alternately, conserve energy - Infamous Stringdusters (Other) 2-3 - Sharon Jones (What) 3-4 - Afrocubism (Which) 4-5 - Avetts (What) 5-6:15 - bye, Little Dragon and Trampled by Turtles - Feist (Which) 6:30- 7:30 - Rod y Gab and CUBA- 7:45-8:30, hopefully catching some St. Vincent after. Bye, Dawes - Radiohead 10-12 - The Word (Other) 12-1:30 - Dumpstafunk (Other) 2-3 - FlyLo/UM- if I'm still awake until I can no longer stand
SATURDAY - Darondo- (This) 12:30-1:15 - Charles Bradley (What) 1:30-2 - Debo Band (Other) 2:15-3 - Trampled By8-9 - Turtles (sonic) 3:15-3:45 - LP (Troo) 4-4:50- bye, Punch Bros Might need to make some changes here re: NMAS vs. Punch - NMAS duo (Sonic) 4:45-5:15 - Santigold vs. SBTRKT - Art vs. Science (Sonic [unless I dip on Spectrum Rd. for their later set!]) 6:15-6:45 - Red Baraat (Other) 7:15-8 - Roots (What) 8-9 - Dispatch (Which) 9-10 - Spectrum rd./Art vs. Science - Superjam, if it's cool 12:45- 2 - GZA - Pedrito Martinez, if there's anything left in the tank for the night
SUNDAY - Sister Sparrow (Sonic) 12-12:30 - Delta Spirit (Which [bad break with this timeslot]) 12:30-1:15 - Gary Clark (What) 1:20-2 - Here We Go Magic (That) 2-3 - Beach Boys for some serious lounging (What) 3-4:30 - Bon Iver (What) 5:30-7 - Shins vs. Civil Wars - Phish
MONDAY - flight home to Mass - Death (Southampton) 8:30
Post by cwatudidthere on May 15, 2012 20:27:14 GMT -5
This is tentatively my schedule, and any points at which it isn't filled then I'd like to either catch some new bands, or catch some zzzzz's
Thursday 8:30-9:30 Moon Taxi 10:00-11:00 Soja 11:30-12:30 Alabama Shakes
Friday 6:30-7:30 Chappo 8:00-Midnight No Clue! 12:30-1:30 Major Lazer 2:00-4:00 Umphreys McGee
Saturday (This is where I'm worried that it'll get brutal for a first timer like myself) 3:15-4:30 Flogging Molly 5:00-6:30 Santigold 6:15-7:45 Childish Gambino 7:30-9:00 The Roots 10:00-12:00 RHCP 12:00-1:30 Alice Cooper 1:30-3:30 Skrillex 2:30-4:00 GZA
Sunday
2:00-3:00 Here We Go Magic 3:00-4:30 Beach Boys 6:15-7:45 Civil Wars 8:00-12:00 Phish
Post by Longtime and Frequent Poster on May 15, 2012 20:40:46 GMT -5
I'll pretend I'm going.
Rubblebucket 4:30-5:30 The Cave Singers 5:45-6:45 White Denim 8:45-9:45 Phantogram 10:15-11:15 Alabama Shakes 11:30-12:30
MTO plays Sly 12:00-1:30 tUnE-yArDs 1:45-2:45 Little Dragon 5:00-6:15 Feist/Ludacris/St. Vincent 6:15-9:00 Radiohead 10:00-12:00 Black Star 12:30-1:30 Flying Lotus 2:00-3:30
Charles Bradley 1:00-2:00 Battles 3:30-4:45 SBTRKT 5:15-6:30 Mogwai 7:00-8:00 Danzig 8:00-8:40 (or whenever he plays Misfits songs) Superjam? 12:45-2:00 GZA 2:30-4:00
Delta Spirit 12:30-1:15 The Black Lips 1:45-2:30 (Pretending I won't suffer heat stroke at either of these) Beach Boys 3:00-4:30 Bon Iver 5:30-6:15 The Shins 6:30-8:00
The Kooks/Bernstein plays Sly Soul Rebels Infamous Stringdusters Sharon Jones & Dap Kings Sam Bush Avett Brothers Trampled by Turtles Rodrigo y Gabriela The Word/maybe end of Blackstar Dumpstaphunk/maybe end of Umphrey's
Saturday:
Darondo/Devil Makes Three Charles Bradley Trampled by Turtles (SS) Punch Brothers NMA Duo (SS) Gary Clark Jr. (SS) The Roots RHCP/The Stooges Brass Band (check em out if you're not digging RHCP) Spectrum Road Superjam GZA
Sunday:
Gary Clark Jr Beach Boys Ben Folds Five Bon Iver Civil Wars Phish
Seems like alot, but I reserve the right to nap during any of the headliners. And my sunday is pretty much lounging around The What Stage mist tents. Alot of comedy I want to see, but that'll be a gametime decision
Thursday ??-6:00 Shotgun Tallboys 5:45-6:45 The Cave Singers (maybe) 7:00-8:15 Danny Brown or Dale Earnhardt Jr Jr 8:45-9:45 White Denim 10:00-11:15 Kendrick Lamar or Phantogram 11:30-1:00 Alabama Shakes or Big Gigantic (the OR's totally depend on my mood)
Friday ??-1:45 Check out Steven Bernstein or Soul Rebels 1:45-2:45 Tune Yards 2:45-? Try and catch the end of Stringdusters 3:00-5:00 Catch bits and pieces of Afrocubism, Sharon Jones, and Laura Marling 5:00-6:15 Little Dragon 6:15-7:00 Trampled By Turtles 7:45- 9:00 St Vincent 10:00- 12:00 Radiohead 12:30-1:30 Major Lazor 2:00-4:00 Make way between Flying Lotus, Umphreys and Freedia
Saturday 12:30-1:30 Decide between Devil Makes Three and Darondo 2:00-3:00 Das Racist 3:30-4:45 Battles 4:45-5:30 Punch Brothers 5:30-6:30 SBTRKT 7:00-8:15 Mogwai 8:15-9:00 Catch the end of the Roots (try to catch bits and pieces of Other Tent throughout the day) 10:00-12:00 Red Hot Chili Peppers or Shotgun Tallboys 12:00-2:00 Wander between Spectrum Road, Alice Cooper, and Superjam 2:00-4:00 Wander between Pedrito, Skrillex, and GZA
Sunday 12:30-1:15 Delta Spirit 1:45-2:30 Black Lips 2:30-3:00 Here We Go Magic 3:30-4:30 The Antlers or War on Drugs (coin flip) 4:30-5:30 Kurt Vile or Ben Folds Five 5:30-7:00 Bon Iver 7:00-8:00 The Shins 8:00-?? Phish
Post by sleepingbunch on May 15, 2012 22:18:52 GMT -5
Very excited, though the Mogwai/Roots and Flogging Molly/Battles conflicts kill me.
I'll probably miss out on Kurt Vile, Mogwai, and most of Flogging Molly, which sucks.
I'm also disappointed that if I want to get a good spot for Ben Folds Five, I have to sit through a bit of Mac Miller. I'll probably just watch the Beach Boys until BFF is about to go on.
This is quite ambitious.....I could possibly miss a few of these if I wimp out in the heat.
THURSDAY Rubblebucket 4:30 Mariachi El Bronx/Cave Singers 5:30 Orgone 7:00 Dale Earnhardt 7:30 Wander aimlessly around and explore......until Alabama Shakes 11:30
FRIDAY Michael Kiwanuka 12;15 Soul Rebels 1:00 Tune Yards 1:45 Sharon Jones 3:00 Afrocubism 4:00 Avett or Little Dragon or TBT ...or some combination 5:00 Ludacris - 6:45 - just catch a few minutes of it Rodrigo y Gabriela - 7:30 Radiohead - 10:00 Blackstar!!! - 12:30
SATURDAY Pelican or Darondo - 12:15 Charles Bradley - 1:00 See a little of Flogging Molly, then check out Battles - 3:15 LP/Sister Sparrow/Oberhofer/LA-33/Wander Around/Hang Out - 4:00 - 7:00 Roots 7:30 (will bum me out to have to miss Mogwai) Stooges Brass Band - 9:20 We R Augustines 10:40 Alice Cooper - 12:00 GZA - Liquid Swords!!!!!!!! - 2:30 AM
Sunday Fruit Bats - 12:30 Gary Clark - 1:00 Black Lips - 1:45 (will see Here we go Magic in Austin a week after the fest, so that solves that conflict) Beach Boys - 3:00 Ben Folds Five - 4:30 Bon Iver - Arrive immediately after BFF ends. Catch end of Shins/Fun/Civil Wars (depending on my mood) - 7:15 Probably head back to the tent, or maybe watch Phish from afar. - 8:00
Thursday - Doug Benson Movie Interuption - 4:20-6:06 - Cinema Tent Orgone- 7:00-8:00 - That Tent Moon Taxi - 8:30-9:30 - That Tent SOJA - 10:00-11:00- That Tent Big Gigantic - 11:30-12:45- That Tent
Friday -
The Kooks- 12:15-1:15- Which Stage Moon Taxi- 1:30-2:00- Sonic Stage Rubblebucket- 2:15-2:45- Sonic Stage Two Door Cinema Club- 3:15-4:30- This Tent Aziz & Rory Scovel- 4:30-5:45- Comedy Tent Rodrigo y Gabriela & C.U.B.A.- 7:30-9:00- What Stage Radiohead- 10:00-12:00- What Stage Mark Foster DJ- 12:30-1:30- Silent Disco Umphrey's McGee- 2:00-4:00- This Tent
Saturday -
Pelican- 12:15-1:15- That Tent Bad Brains- 1:45-2:45- That Tent Flogging Molly- 3:15-4:30- That Tent Gary Clark Jr.- 5:30-6:00- Sonic Stage Danzig Legacy- 6:45-8:40- That tent Red Hot Chili Peppers- 10:00-11:00- What Stage Skrillex- 1:30-3:30- Which Stage
Sunday -
ALO- 12:30-1:30- This Tent Grouplove- 2:00- 3:00- This Tent The Beach Boys- 3:00-4:30- What Stage Ben Folds Five- 4:30-6:00- Which Stage The Shins- 6:30-8:00- Which Stage Phish- 8:00-12:00- What Stage
1. Fort Atlantic (hopefully) 2. Rollin' in the Hay (hopefully) 3. Dirty Guv'nahs (EMA other choice) 4. Cave Singers (Lonely Forest, Mariachi El Bronx other choices) 5. Orgone/Dale Earnhardt Jr. Jr. (not sure which one) 6. Moon Taxi (White Denim other choice) 7. Phantogram 8. Alabama Shakes (conflicting with Glossary sucks)
Friday
1. Michael Kiwanuka/MTO Allstars 2. Soul Rebels 3. tUnE-yArDs/Ben Howard/Infamous Stringdusters (maybe a little of each) 4. Sharon Jones & the Dap King 5. Laura Marling 6. Sam Bush Band 7. Fitz & the Tantrums 8. Trampled By Turtles 9. Feist 10. Dawes 11. Deep Dark Woods 12. Radiohead 13. The Word 14. Umphrey's
Saturday
1. Darondo 2. Charles Bradley 3. Blind Pilot 4. Temper Trap 5. Battles/Flogging Molly 6. Punch Brothers 7. NMAS Duo (Sonic) 8. Gary Clark Jr (Sonic) 9. Mogwai 10. Dispatch/Robert Ellis 11. RHCP 12. Spectrum Road/Alice Cooper/SuperJam (little bit of each)
Sunday
1. Black Box Revelation 2. Sarah Jarosz 3. Delta Spirit 4. Gary Clark Jr 5. Kathleen Edwards/Black Lips/Grouplove/Here We Go Magic 6. Beach Boys/Antlers/City and Colour (are you kidding me?) 7. Ben Folds Five 8. Bon Iver 9. Shins/Civil Wars 10. Phish
Not going to make it this year, but these are always fun Thursday EMA -> The Cave Singers -> Danny Brown -> Yelawolf or White Denim -> Kendrick Lamar -> Alabama Shakes or Brian Posehn -> Trapped In The Closet sing-a-long
Friday Steven Bernstein's MTO -> Tune-Yards -> Sharon Jones & The Dap Kings -> Aziz Ansari -> tail end of The Avett Brothers -> half of Ludacris -> St. Vincent -> Radiohead -> Black Star -> Flying Lotus -> Big Freedia
Saturday Half of Janka Nabay -> Charles Bradley -> tail end of Bad Brains -> tail end of Debo Band -> first half of Punch Brothers -> Santigold or SBTRKT -> The Roots -> some of Red Hot Chili Peppers -> The Carnivalesque Cabaret -> bits of Alice Cooper and Spectrum Road -> Superjam -> bit of Pedrito Martinez -> GZA
Sunday Fruit Bats -> Black Lips -> The Beach Boys -> first half of Ben Folds Five -> Bon Iver -> tail end of The Shins
Last Edit: May 15, 2012 23:51:59 GMT -5 by Deleted - Back to Top
Thursday The Dirty Guv'nahs (Break) White Denim Phantogram Alabama Shakes Hopefully the end of Kyle Kinane's set in the Comedy Tent
Friday Tune-Yards Two Door Cinema Club Get in line for Radiohead OR Avett Brothers/Rodrigo y Gabriella (game-time decision) Radiohead Black Star Flying Lotus
Saturday Charles Bradley & His Extraordinaires Bad Brains Battles SBTRKT A couple songs of Childish Gambino The Roots Red Hot Chili Peppers Part of Alice Cooper Superjam
Sunday Delta Spirit The rest of Gary Clark Jr. Most of Beach Boys Ben Folds Five Most of Bon Iver Maybe some Shins? Phish
THURSDAY Dale Earnhardt Jr Jr 7:15-8:15 Phantogram 10:15-11:15 Alabama Shakes 11:30-12:30
FRIDAY Kooks 12:15-1:15 Needtobreathe 2:00-3:15 Two Door Cinema Club 3:15-4:30 Fitz and The Tantrums 5:00-6:30 Ludacris 6:45-8:15 Foster The People 8:45 - 10:00 Radiohead 10:00-12:00 Mark Foster DJ Set 12:30-1:30 Umphrey's McGee 2:00-4:00
SATURDAY Blind Pilot 2:00-3:15 Temper Trap 3:00-4:00 Flogging Molly 4:30-5:30 SBTRKT 5:15-6:30 Jukebox the Ghost 6:30-7:30 The Roots 7:30-9:00 Dispatch 8:30-10:00 Red Hot Chili Peppers 10:00-12:00 Alice Cooper 12:00-1:30 Skrillex 1:30-3:30
SUNDAY Grouplove 2:00-3:00 Beach Boys 3:00-4:30 Robert Francis 4:30-5:30 Bon Iver 5:30-7:00 Young The Giant 6:45-8:00 Phish 8:00-12:00
Friday 12:00-1:30 Steven Bernstein's MTO plays Sly 1:45-2:45 tUnE-yArDs 4:30-5:45 Aziz Ansari 6:15-7:45 Feist 6:45-8:25 Buster Keaton shorts (partial) 8:45-10:00 Foster the People (possibly) 10:00-12:00 Radiohead 12:30-1:30 Mark Foster dj set
Saturday 12:30-1:45 Colin Hay 2:30-3:45 Amy Schumer 3:30-4:45 Battles 5:00-6:30 Santigold 6:30-8:08 Duck Soup 7:30-9:00 The Roots 10:00-12:00 Red Hot Chili Peppers 12:00-1:15 Spectrum Road (conflict) 12:00-1:30 Alice Cooper (conflict) 12:45-2:00 Superjam 2:30-4:00 GZA
Sunday 1:00-2:15 Rhys Darby/Reggie Watts 3:00-4:30 Beach Boys 5:30-7:00 Bon Iver 6:30-8:00 The Shins
Post by BRCHLD LFNT on May 16, 2012 8:51:55 GMT -5
Thursday:
EMA - 4:15-5:15 Mariachi El Bronx - 5:30-6:30 Danny Brown - 7:00-8:00 White Denim - 8:45-9:45 Kendrick Lamar - 10:00-11:00 Big Gigantic - 11:30-12:45
Friday
Steven Bernstein's MTO - 12:00-1:30 Infamous Stringdusters - 2:00-3:00 Two Door Cinema Club - 3:15-4:00 Afrocubism - 4:00-4:45 Avett Brothers - 5:00-6:30 (Do I go to the end of Trampled By Turtles>Ludacris or get a spot for Radiohead?) Rod Y Gab + CUBA - 7:30-9:00 Radiohead - 10:00-12:00 Major Lazer - 12:30-1:30 Flying Lotus - 2:00-3:30 Umphrey's McGee - ??? if I'm still moving.
Saturday:
Pelican - 12:15-1:00 Charles Bradley - 1:00-2:00 Bad Brains - 2:00-2:45 Flogging Molly - 3:15-4:30 Puscifer - 5:00-6:15 RUN to SBTRKT - 6:15-6:30 Childish Gambino - 6:45-7:45 Danzig/Misfits - 8:00-8:40 Catch the end of The Roots Red Hot Chili Peppers - 10:00-12:00 Spectrum Road - 12:00-1:15 (Maybe leave early to catch some of Superjam or head to Skrillex assuming Unchained is really happening) Skrillex - 1:30-3:30 ???
Sunday:
Walk Around Gary Clark Jr. - 1:00-2:00 Walk Around Beach Boys - 3:00-4:30 Walk Around, go see The Gambler Kenny Rogers - 5:15-5:45 Bon Iver - 5:45-6:45 The Shins - 6:45-7:45 fun. - 7:45-8:00 Phish
34 shows are on this list right now. If I see 28, then Bonnaroo is a success.
Thursday Rubblebucket @ The Solar 4:30-5:30 Mariachi El Bronx @ That 5:30 – 6:30 Orgone @ That 7:00 – 8:00 Moon Taxi @ That 8:30 – 9:30 Phantogram @ The Other 10:15 - 11:15 Alabama Shakes @ This 11:30 - 12:30
Friday Soul Rebels Brass Band @ What 1:00 – 2:00* Tune-Yards @ This 1:45 – 2:45* Two Door Cinema Club @ This 3:15 – 4:30 Fitz and The Tantrums @ That 5:00 – 6:30 Ludacris @ This 6:45 – 7:20 Rodrigo y Gabriela + C.U.B.A @ What 7:30 – 9:00 Foster The People @ Which 9:15 – 9:45* Radiohead @ What 10:00 – 12:00 The Word/Major Lazer @ The Other/This 12:15 – 1:30 Flying Lotus @ That 2:00 – 3:30
Saturday The Devil Makes Three @ Which 12:30 – 1:30 Dawes @ Sonic 1:30 – 2:00 Das Racist @ This 2:10 – 3:00* Trampled By Turtles @ Sonic 3:15 – 3:45 LP @ Great Taste 4:00 – 4:50 SBTRKT @ This 5:15 – 6:30 Mogwai @ This 7:00 – 8:30 Dispatch @ Which 8:30 – 9:30 Red Hot Chili Peppers @ What 10:00 – 12:00 Art vs. Science @ Great Taste 12:15 – 12:50 Superjam @ This 12:55 – 1:20/2:00 Skrillex @ Which 1:30/2:10 – 3:30**
Sunday Black Box Revelation @ That 11:15 – 12:00 Sara Jarosz @ The Other 12:00 - 1:00 Kathleen Edwards @ The Other 1:30 – 2:30 The Beach Boys @ What 3:00 – 4:30 Bon Iver @ What 5:30 – 7:00 Civil Wars @ The Other 7:15 – 7:45 Phish @ What 8:00 – 12:00***
* May skip for relaxation time ** Depends on what happens with the Unchained fiasco *** How long I stay depends on what time I have to work Monday
Last Edit: May 16, 2012 10:28:46 GMT -5 by Deleted - Back to Top
Post by rexmcartor on May 16, 2012 12:24:59 GMT -5
The Shins and Young the Giant are the only 2 I can't decide on yet. I tried the whole 30min here and there thing my first year and it was a pain in the ass. I prefer getting to a set and staying at least an hour.
Thursday -The Cave Singers (5:45-6:45, The Other Tent) -Big Gigantic (11:30-12:45, That Tent)
Friday -Colin Hay, Garfunkel & Oats, Mike O'Connell (12:30-1:45, Comedy Tent) -Two Door Cinema Club (3:15-4:30, This Tent) -The Avett Brothers (5-6:30, What Stage)(Maybe a couple songs) -Trampled by Turtles (5:45-7, The Other Tent) -Foster The People (8:45-10, Which Stage) -Radiohead (10:00-12:00, What Stage) -Mark Foster of Foster the People DJ Set (12:30-1:30am, Silent Disco) -Umphrey's McGee (2am-4am, This Tent)(If awake)
Saturday -The Devil Makes Three (12:30-1:30, Which Stage) -Bad Brains (1:45-2:45, That Tent) -Flogging Molly (3:15-4:30, That Tent) -Puscifer (5-6:15, That Tent) -SBTRKT (5:15-6:30, This Tent) -Danzig Legacy (6:45-8:30, That Tent) -Red Hot Chili Peppers (10-12, What Stage) -SLEEP UNDER A TREE AT WHICH STAGE -Skrillex (1:30-3:30, Which Stage)
Sunday -The Beach Boys (3-4:30, What Stage) -Bon Iver (5:30-7, What Stage) -The Shins (6:30-8, Which Stage) -Young The Giant (6:45-8, This Tent) -Phish (8-12, What Stage)
Thursday, June 7th: Rubblebucket, 4:30-5:30 (Solar Stage) Mariachi El Bronx, 5:30-6:30 (That Tent) White Denim, 8:45-9:45 (The Other Tent) Phantogram, 10:15-11:15 (The Other Tent) Alabama Shakes, 11:30-12:30 (This Tent) MiMosa, 11:45-1:00 (The Other Tent) Jared Dietch/Quickiemart, 1:00-4:00 (The Silent Disco)
Friday, June 8th: The Kooks, 12:15-1:15 (Which Stage) The Soul Rebels, 1:00-2:00 (What Stage) The Infamous Stringdusters, 2:00-3:00 (The Other Tent) Afrocubism, 4:00-5:30 (Which Stage) The Avett Brothers, 5:00-6:30 (What Stage) Trampled by Turtles, 5:45-7:00 (The Other Tent) Dawes, 7:30-9:00 (The Other Tent) Foster the People, 8:45-10:00 (Which Stage) Radiohead, 10:00-12:00 (What Stage) The Word, 12:00-1:30 (The Other Tent) Flying Lotus, 2:00-3:30 (That Tent) Umphrey’s McGee, 2:00-4:00 (This Tent)
Saturday, June 9th: Charles Bradley and His Extraordinaires, 1:00-2:00 (What Stage) Bad Brains, 1:45-2:45 (That Tent) Judah Friedlander, 2:30-3:45 (Comedy Theatre) Punch Brothers, 4:00-5:30 (Which Stage) SBTRKT, 5:15-6:30 (This Tent) The Roots, 7:30-9:00 (What Stage) Dispatch, 8:30-10:00 (Which Stage) Red Hot Chili Peppers, 10:00-12:00 (What Stage) Spectrum Road, 12:00-1:15 (The Other Tent) Superjam, 12:45-2:00 (This Tent) GZA, 2:30-4:00 (This Tent)
Sunday ALO, 12:30-1:30 (This Tent) Rhys Darby & Reggie Watts, 1:00-2:15 (Comedy Theatre) Grouplove, 2:00-3:00 (This Tent) The Beach Boys, 3:00-4:30 (What Stage) Kurt Vile & The Violators, 5:00-6:15 (That Tent) The Shins, 6:30-8:00 (Which Stage) Phish, 8:00-12:00 (What Stage) ;D
Post by FuzzyWarbles on May 16, 2012 14:26:28 GMT -5
I posted this in the schedule discussion thread, but I always enjoy typing out my potential schedule so here it goes again.
Thurs The Cave Singers - Orgone - White Denim - Phantogram - Alabama Shakes - Cherub
Fri Michael Kiwanuka - tUnE-yArDs - Sharon Jones and The Dap Kings - AfroCubism/The Soul Rebels (Sonic) - The Punch Brothers (Sonic) - Little Dragon - Feist - St. Vincent - Radiohead - The Word - Umph/FlyLo/Dumpstaphunk - Big Freedia
Sat Darondo - Dawes (Sonic) - Das Racist/Bad Brains - Battles - SBTRKT - The Roots - The Stooges Brass Band - We Are Augustines - Spectrum Road/Art vs. Science - Superjam - GZA
Sun Gary Clark Jr. - The Black Lips - War On Drugs - Kurt Vile & The Violators - Bon Iver - The Shins - Phish
Post by fearofpride on May 17, 2012 9:01:59 GMT -5
Thursday: Ford Atlantic Rollin in the Hay EMA/Rubble bucket (if EMA can keep me there, the slot is her’s) Lonely Forest/Cave Singers (either/or, a little bit of both, I don’t know) Dirty Guvanahs Moon Taxi/White Denim (this one sucks) Brien Posehn .... Big Gigantic Cherub
Friday: Colin Hay, Garfunkle & Oats Tune Yards Twin Door Cinema Fitz and the Tantrums/Little Dragon (I think Fitz holds the stay/split power here) Feist St. Vincent Radiohead Black Star Flying Lotus Umphrey’s McGee
Saturday The Main Squeeze Marc Maron, Judah Friedlander, Amy Schumer Battles Puscifer/SBTRKT (Puscifer’s spot at River’s Edge could make them skipable here) Mogwai 7-8 Roots 8-9 Chili Peppers Alice Cooper Skrillex
Sunday Black Box Revelation Fruit Bats Rhys Darby & Reggie Watts Here We Go Magic War on Drugs/Antlers (don’t even know where to start) Ben Folds Five The Shins Young the Giant (if I don’t just stay with the Shins) Civil Wars (if I don’t stay with The Shins or decide on Young the Giant) Phish
Thursday: Rollin' in the Hay-->The Dirty Guvs-->The Cave Singers-->Dale Earnhardt Jr. Jr. & then to get a spot up front for Alabama Shakes, YelaWolf-->Kendrick Lamar-->Shakes (finish Mimosa - hopefully they play later than 1)
Friday: probably will hit some of MTO, MK & Kooks-->Tune-Yards-->Laura Marling-->Afrocubism-->Afrocubism (sonic stage) / probably take a break back at the camp at this point to get ready for headliners & late night or might do Buster Keaton Shorts with Tune-Yards / Foster the People-->Radiohead-->The Word-->FlyLo
Saturday: Charles Bradley-->Bhi Bhiman-->Trampled by Turtles (sonic stage)-->Battles-->some of Punch Bros.-->first of SBTRKT-->Gary Clark Jr. (sonic stage)-->last of SBTRKT-->Gambino /break at the camp / James Wallace-->Chili's-->Spectrum Rd.-->Perdito
Sunday: Black Box (if I can make it that early)-->Sarah Jarosz-->Gary Clark Jr.-->GROUPLOVE-->Beach Boys-->Here We Go Magic (sonic stage) /break at the camp/ first part of Civil Wars-->last hour of The Shins-->Phish